Pokud bychom se na skákání jako takové podívali z lékařského hlediska, tak je to naprosto ideální nástroj pro veškerou generaci. Děti si rády zadovádí přímo na čerstvém vzduchu a vzhledem k jejich bezpečnosti by bylo nejlepší zakoupit trampolínu větší, jelikož určitě budeme mít během letních měsíců více dětských kamarádů z okolí, kteří si přijdou zadovádět. Úplně nejlepší bude pak s vysokou ochrannou sítí. Samozřejmě, i když budou skákat pod naším nebo jiným dohledem, stačí jen okamžik a pak již je pozdě litovat, že jsme tenkrát ještě něco k tomu nekoupili.
Ovšem i dospělí se nemusí bát si jít tak trochu zaskákat, nebo si ji pořídit v menším vydání domů, kde se dá velmi snadno zasunout například pod postel. Pravidelným skákáním se posiluje srdce, plíce, svaly, kosti, cévní a lymfatický systém. Ač se to nezdá, tak všechno souvisí se vším, a tak se snadněji upraví i hladina cholesterolu a redukuje se hmotnost. Je zvláštní, jak naše tělo pracuje, protože jen pouhé skákání a to v době například denně 10 minut, nás ovlivní i na náladě. Tudíž si zlepšíme nejen fyzickou, ale i psychickou stránku.
Do bytu i na zahradu
Pokud zrovna nevlastníme velký dům a v něm místnost, kde budeme mít udělané fitness nebo prostory na cvičení, tak nikdo moc nebude uvažovat o velké konstrukci. Taková trampolína se výborně hodí jako zahradní hrací prvek, která se zároveň nabízí v různých průměrových velikostech a také s mnohými doplňky. Ty se samozřejmě vyplatí nakoupit v kompletní sadě, kdy je mnohdy zvýhodněná prodejní cena. V podstatě k umístění pak nepotřebujeme žádné extra velké pozemky, stačí průměrové zákoutí a něco málo navíc, aby byl dostatečný prostor, optimálně rovný travnatý povrch. Pokud možno, tak nohy trampolíny by byly vhodné vypodložit a ujistit se, že při skákání se nebude propadat nebo převracet a podobně. To je vlastně počátek správného zacházení a tím se i prodlouží její životnost. Správnou péčí a údržbou tomu vyjdeme vstříc a pak nám a našim dětem může sloužit opravdu roky.