Krásného úsměvu dosáhneme pouze v případě, že se budeme jejich péči věnovat již od útlého věku. Základem je přitom rutina a technika, kterou je naučí ti, kteří se nejvíce starají o jejich výchovu. Každý rodič se chce vyhnout kazům a zánětům dásní, ale přitom dělají základní chyby, které stojí mezi nimi a úspěchem. Zjistěte, která pochybení jsou nejčastější a jak se jim vyhnout. V první řadě jim ale musíte vybrat správný dětský zubní kartáček.
Špatná technika
Správnou techniku čištění často bohužel neznají ani dospělí a dokonce i oni sami si zuby často čistí špatně. Technika se také liší podle věku. U předškolního věku je nejjednodušší postupovat malými kroužky. Nechte svého potomka sevřít čelist a nejdříve udělejte vnější a poté vnitřní stranu. U jiných jedinců funguje mnohem lépe postup od dásně k zubu. Musíte ovšem myslet na to, že byste každý měli přejet kartáčkem alespoň pětkrát až desetkrát.
Začali jste příliš pozdě
Nevíte přesně, kdy byste měli začít s dentální hygienou? Máte pocit, že je vás potomek ještě příliš malý? Vůbec ne. Nejlepší bude, když začnete ve chvíli, kdy se prořeže první řezák. Ideální je, když pořídíte nejmenší kartáček a jednoduše mu ho budete pravidelně dávat, aby si ho jen kousal. Nejen, že si tím bude brousit dásně, ale také si pomalou zvyknou a nebudete mít později takové problémy, abyste jim s pořádným čištěním pomohli. Toho se koneckonců týká další chyba.
Necháváte to na nich příliš brzy
Snažíte se vést své potomky k samostatnosti? Skvělé. Tohle je ale zrovna disciplína, u které se to nemusí vůbec vyplatit. Tříletý chlapec či děvče by nemělo provádět čištění kompletně o samotě. V předškolním věku jste za to jednoznačně zodpovědní vy. Pokud se mu tedy tvoří kazy a lékařka s tím není spokojena, zaručeně není vina na straně vašeho drobečka, ale jedná se jen a pouze o vaši chybu.